Najdeme Vaše auto!

Průvodce zájemce o střežení a sledování provozu vozidla

 
 

 

Proč si pořizovat lokalizační systém a jaký zvolit ?

Pořízení systému lokalizace má několik možných důvodů. Buď se bojíte o své auto, nebo chcete vědět, kde se pohybuje a pohybovalo.

STRACH o auto je přirozený, neboť se jedná o věc drahou a snadno odcizitelnou, v mnoha případech se auto stává téměř členem rodiny.

Typický zájemce o střežení vozu má dvě základní podoby:

  • právě si pořídil nové auto, má ho pojištěné, ale ví, že střežící systém mu přinese klid a navíc sleva na pojistném mu střežení více než zaplatí
  • majitel se rozhodl své starší auto již nepojišťovat a hledá alternativu k drahému pojištění

KONTROLA pohybu vozidel je doménou zejména firemních vozidel. Vzhledem k ceně pohonných hmot si každý snadno spočítá, že se mu pořizovací náklady vrátí za pár měsíců. (Nicméně máme mnoho zkušeností i s jinými typy zákazníků - například žárlivými manželi.)

POHODLÍ má u lokalizačních systémů dvě podoby - automatické vedení knihy jízd a navigace.

Jaký systém volit?

Když už investujete do lokalizačního systému, vždy doporučujeme, aby to byl systém bezpečnostní - protikrádežový, nikoli pouze tzv. pokrádežový. Systém by měl tedy umět nejen vozidlo lokalizovat, ale také zabránit krádeži. Tady pozor - mnoho výrobců lokalizačních zařízení deklaruje, že jejich vozidlová jednotka slouží i proti krádeži, ale ve většině případů to není pravda. Jak to poznat ? Ptejte se na certifikáty pojišťoven, ptejte se jak dlouho se systém montuje (protikrádežový jistě minimálně půl dne, složitější montáže i dva dny), jestli umí vozidlo v zastřeženém stavu imobilizovat, jestli přenáší pravidelné informace o stavu vozidla na PCO (pult střežení), jaká se připojují poplachová čidla atd. Většina lokalizačních systémů umí přenést poplach od externího alarmu, to je sice přínosné, ale k řádnému zabezpečení to má ještě daleko.

V systému REX tyto podmínky splňují samozřejmě všechny vozidlové jednotky.


© 2010 1.REX SERVICES, a.s.