Najdeme Vaše auto!

Průvodce zájemce o střežení a sledování provozu vozidla

 
 

 

Jakou vozidlovou jednotku zvolit ?

Volba vozidlové jednotky se odvíjí od ceny vozidla, jeho rizikovosti z hlediska odcizení, jeho použití a místa pohybu.

V nabídce jsou základní dvě kategorie vozidlových jednotek - s lokalizací GSM (podle buněk sítě mobilních telefonů) a s lokalizací GPS (satelitní lokalizace).

  • GSM (např. ATHOS REX CA1202): vozidlová jednotka využívá lokalizace na bázi GSM. Určení polohy probíhá pomocí určení polohy GSM modulu v síti. Přesnost se pohybuje od několika desítek metrů v městské zástavbě (v ideálním případě) až po několik kilometrů v místech bez osídlení. Určení polohy tímto způsobem zatím funguje pouze v ČR. Vozidlové jednotky obsahují speciální SIM kartu, která se na dotaz operačního střediska spojí s nejbližšími BTS. Získá tak informaci u kterých vysílačů je a jak je od nich přibližně daleko. Z toho potom výpočetní centrum určí přibližnou polohu a zobrazí jednotku na mapě operátorského pracoviště.
  • GPS (např. ATHOS REX CA1803) S využitím GPS satelitů je přesnost lokalizace ±5 metrů a určení polohy funguje na celém světě.

Systém GSM lokalizace a tedy jednotku ATHOS REX GSM CA1202 doporučujeme u vozidel, která mají cenu řádově do 500 tis., prakticky nejezdí do zahraničí a nepohybují se v blízkosti hranic. Další podmínkou je, že nechcete automatické vedení knihy jízd ani pravidelnou častou lokalizaci. Tato doporučená hranice se snižuje u vozidel rizikových značek, tedy těch, která jsou hodně oblíbená u zlodějů (všechny vozy VW group, zejména PASSAT, AUDI A6, vybavené verze OCTAVIA dále BMW, MERCEDES atd.) Stejně tak u vozidel unikátních (tuning, zvláštní příslušenství apod.) doporučujeme raději satelitní jednotku.

Systém satelitní GPS a tedy ve většině případů jednotku ATHOS REX GPS CA1803 doporučujeme u vozidel dražších než 500 tisíc, dále i u vozidel levnějších, která spadají do výše uvedených rizikových skupin a u vozidel, která jezdí často do zahraničí nebo kde chcete využívat dalších služeb vázaných na GPS jako je kniha jízd, pravidelná lokalizace, dispečink, navigace atd.

Porovnání dodávaných vozidlových jednotek naleznete zde.


© 2010 1.REX SERVICES, a.s.