Najdeme Vaše auto!

Vyjádření

 
 

 

Oficiální vyjádření vedení firmy k testům prezentovaným v tisku a TV.

V minulých dnech proběhl některými tiskovinami a TV Prima test vyhledávacích zařízení pro vozidla. Vzhledem k tomu, že výsledky testu byly zejména v Lidových novinách silně zkresleny, cítíme potřebu v první fázi se proti interpretaci výsledků na tomto místě ohradit a uvést je na pravou míru. Zároveň celou věc předáváme našemu právnímu zástupci,aby podnikl příslušné kroky.

Nyní tedy konkrétní fakta o nejzávažnějších zkresleních uvedených ve výše uvedených médiích.

I. Článek : „Přitom jsme se snažili krádež nasimulovat tak, jak s myslíme, že by mohla být provedena. Nepoužívali jsme žádné speciální prostředky, které bychom museli shánět na černém trhu.“
Skutečnost: Systém hlásil narušení náklonového čidla a „majitel“ ohlásil, že s vozidlem jel kolega s penězi do banky a žádá diskrétní sledování. Jednalo se tedy o nesmyslnou kombinaci, která byla operátorkou správně vyhodnocena nikoli jako krádež, ale určení polohy na vlastní žádost. Nebyl tedy spuštěn vypracovaný firemní scénář pro případ krádeže. Prostředky z černého trhu samozřejmě použity byly, protože ona černá skřínka se jistě oficiálně neprodává. Je jistě „náhoda“, že byla použita skříňka pro satelitní systém a ne pro radiový, který používá „vítěz testu“.

II. Článek : „Obsluha dispečinků se v nastalé situaci nebyla schopna zorientovat, ….. “
Skutečnost : Popis situace je u bodu I. a je zřejmé, že se obsluha zachovala dle situace správně.

III. Článek : „Po zapnutí černé skříňky ztratila firma nad vozem kontrolu. I po jejím vypnutí během 50 minut, kdy stál vůz v garáži, neměli pracovníci DUEL vůbec ponětí kde vůz přesně je.“
Skutečnost : Je pravdou, že nefungovala lokalizace GPS, nicméně méně přesná lokalizace GSM byla funkční stále. Novináři to dobře věděli, protože dostali výpis komunikace mezi pultem a vozidlem.

IV. Článek : „Rada, aby se postižený klient obrátil na policii je …..“
Skutečnost : Opět vědomá lež, operátorka samozřejmě nabízela zásah nejbližší výjezdové skupiny policie, což by ona zařídila.

V. Článek : „Firma uznala svoji chybu, vzala si zařízení zpět a vrátila peníze.
Skutečnost : Velmi zkreslující tvrzení, evokující, že souhlasíme s tvrzeními uvedeným výše ve článku. Ano vzali jsme zařízení zpět a vrátili jsme peníze, protože jsme o to byli novináři požádáni a v té době jsme si ještě mysleli, že interpretace testu bude nestranná.

Je jistě jen náhodou, že byla použita „černá skříňka“ proti satelitům a nikoli proti rádiovému vyhledávání, stejně tak je jistě jen náhoda, že jsou v textu použita tvrzení a argumenty, které v poslední době používá firma, která v testu „jediná uspěla“. A ještě jedna na závěr : prezentovaným sponzorem pořadu Autosalon na TV Prima, který vše uvedl je opět náš „vítěz testu“

O objektivnosti si udělejte obrázek sami.

 

 
© 2010 1.REX SERVICES, a.s.