Najdeme Vaše dítě!

Lokalizace dětí

 
 

 

Vzhledem k tomu, že se stále množí případy ztracených nebo unesených dětí, mnoho rodičů by rádo mělo kontrolu nad pohybem svých potomků.
Systém REX získání takové kontroly umožní.
Lokalizace dítěte je možná pomocí mobilního telefonu dítěte nebo pomocí speciálního přístroje. Lokalizace je u běžných telefonů prováděna na základě GSM sítě, u mobilů s GPS nebo speciálních zařízení pomocí satelitů GPS. Poloha je zobrazena do mapových podkladů na internetu, případně zaslána pomocí SMS, MMS nebo e-mailu. Mapové podklady jsou k dispozici do úrovně ulic.

Pořízení služby
Službu je možno pořídit s vlastní SIM kartou zákazníka, nebo se zapůjčením SIM karty REX. Karta, která se bude lokalizovat, musí být od poskytovatele T-Mobile a musí být typu Profi nebo Universal. Službu je možno objednat online na adrese www.e-rex.cz, telefonicky na výše uvedených číslech nebo osobně na adrese firmy 1.REX SERVICES, a.s.

Podmínky provozu
Zákazník má možnost lokalizovat kdykoli své dítě pomocí internetového serveru online.e-rex.cz Aktuální poloha je zobrazena do mapového podkladu. Další možností je lokalizace pomoci SMS z telefonu libovolného operátora. Zákazník zašle SMS definovaného tvaru na kontaktní číslo a obdrží zpět polohu v zeměpisných souřadnicích a popis místa výskytu (město, čtvrť). Systém umí zaslat polohu také jako obrázek s mapou pomocí e-mailu nebo jako MMS.Lokalizace pomocí T-Mobile locatoru je funkční pouze na území ČR. Lokalizace v zahraničí je možná pouze s přístroji vybavenými GPS (např. Benefon).

Cenové podmínky
V případě využití vlastní SIM karty zákazník platí základní poplatek ze registraci a následně cenový program lokalizace dle vlastního výběru. Pokud si zákazník zapůjčí lokalizační SIM kartu REX platí kromě lokalizacích poplatků také uskutečněné hovory dle tarifu REX KID.

Systém je využitelný i v dalších případech například pro osoby nemocné, osoby s částečným mentálním postižením nebo osoby přestárlé, u kterých také hrozí potřeba lokalizace.

 
© 2010 1.REX SERVICES, a.s.