Najdeme Vaše auto!

FAQ

 
 

 

Funguje systém i v zahraničí?
    Systémy s lokalizací GSM fungují v zahraničí pouze omezeně - zasílají totiž informaci o poplachu centrále i majiteli, ale není možnost vozidlo lokalizovat. Samozřejmostí je nutnost přítomnosti signálu GSM, ale ten je již ve všech civilizovaných zemích.
    Systémy s lokalizací GPS mají plnou funkčnost včetně lokalizace kdekoli na světě, kde je přítomen GSM signál.
     V současné době se pracuje na možnosti lokalizace systémů GSM v partnerských sítích T-Mobile.

Co se stane, pokud zloděj odpojí zařízení od napájení?
    Jednotka se okamžitě přepne na vnitřní zdroj, na který může pracovat až dva dny. Ve stejnou chvíli hlásí operačnímu středisku odpojení baterie vozu. Z toho důvodu je třeba hlásit centrále předání vozu do servisu.

Proč bych si měl pořizovat systém REX, když mám vozidlo pojištěné?
    Pokud máte vozidlo pojištěné, provoz systému REX vás prakticky nic nestojí. Sleva na pojistném vám totiž kompenzuje platbu střežení. U dražších vozů je dokonce sleva větší než platba. Máte tak prakticky zdarma jistotu, že váš vůz nezmizí. A jistě mnoho z vás má zkušenost, co krádež vozu obnáší. I kdyby vám pojišťovna nahradila škodu do výše časové hodnoty vozu, vždy něco tratíte, a to nemluvím o starostech s vyřizováním a koupí jiného vozu.
     Další skupinou jsou vozy pořízené na leasing. Málokterý majitel si uvědomuje jak velkou ztrátu u většiny leasingových společností utrpí, pokud vůz "zmizí". Obvyklý postup je ten, že si leasingová společnost z pojistky uhradí své zbylé splátky a co zbyde dostane uživatel vozu.
     Pokud se vůz vrátí, je to opravdu vždy o hodně výhodnější.

Mám GSM pager a hlídám si auto sám - ušetřím tak za služby systému REX?
    Na první pohled ano, ale ve skutečnosti to tak není. GSM pager vám pouze ohlásí, že se s autem něco děje, ale neumí jej sledovat. Je to tedy situace o hodně lepší než s běžným alarmem, ale do systému REX má ještě hodně daleko. V systému REX máte podstatně větší jistotu, že se vám vůz vrátí, nepřejede hranice atd. Pokud máte vůz pojištěný, dostanete se službou REX podstatnou slevu na pojištění. Jistota vrácení vozu a reálná úspora na pojistném tedy kompenzují a reálně převyšují platbu za střežení.

Jaká je výhoda systému double security?
    Systém double security je unikátní v tom, že umí využít oba způsoby lokalizace GSM i GPS. Umí tak využít výhody obou systémů a eliminovat jejich slabá místa. Systém lokalizace pomocí satelitů GPS je sice velmi přesný, ale dá se snáze odstínit, systém GSM se oproti tomu těžko odstíní, ale zase není tak přesný. Double security tak poskytuje optimální kombinaci.

Jaká vozidlová jednotka je pro mne nejvhodnější?
    Podívejte se do našeho porovnání vozidlových jednotek.

 

 
© 2010 1.REX SERVICES, a.s.